{BIOGRAPHY}

16. srpna 2014 v 14:40 | © LanaDelReyOnline

ZÁKLADNÍ INFORMACE
Lana Del Rey vlastním jménem Elizabeth Grant se narodila 21.6. 1986 v Lake Placid, New York, USA. Lana je zpěvačka a skladatelka.

POČÁTKY
V patnácti se přestěhovala za školou do Connecticutu. Je dcerou doménového investora a milionáře Roberta Granta. Její management jí vybral pseudonym, pod kterým nyní vystupuje, "Chtěla jsem mít kapelu, ale vydavatelství chtělo, abych působila sólově". První nahrávku Lana vydala v říjnu 2008, jednalo se o tří písňové EP pojmenované Kill Kill. V lednu 2010 vydala první sólovou desku, která nesla název po ní Lana Del Rey. Její otec Robert Grant jí pomohl s marketingem. Album bylo krátce dostupné i na iTunes, poté jej z neznámých důvodů stáhli z prodeje.

BORN TO DIE (2012-2013)
Na konci června 2011 Lana podepsala smlouvu s vydavatelstvím Stranger Records a v říjnu vydala debutový singl "Video Games". Ve stejném měsíci s ní podepsalo smlouvu další vydavatelství Interscope Records. 30. prosince 2011 vydala Lana Del Rey druhý singl Born to Die. Ve francouzské show Taratata během rozhovoru prozradila, že její první deska ponese stejný název a vyjde 30. ledna 2012. Další singly, které z toho alba vyšla jsou Blue Jeans, Summertime Sadness, National Anthem a poslední singl vydán v březnu 2013 Dark Paradise.

PARADISE - EP (2013)
Paradise je třetí EP Lany. Album vyšlo 9. listopadu 2012 u vydavatelství Records a Interscope Records. Ve stažené podobě bylo nabízeno jako samostatné EP a ve fyzické jako re-edice jejího studiového alba Born to Die s názvem Born to Die: The Paradise Edition. Album bylo nominováno i na cenu Grammy. Z alba vyšel pouze jeden plnohodnotný singl a to píseň Ride. Albu ale ještě předcházel promo singl Blue Velvet a později i Burning Desire. V prosinci 2013 vyšel 30minutový film Tropico, který zahrnoval tři písně z alba a to Body Electric, Gods & Monster a Bel Air.

TROPICO (2013)
Tropico je čtvrté EP Lany. Album vyšlo 6. prosince 2012 u vydavatelství Polydor a Interscope Records. Albu vyšlo pouze v digitální podobě a zahrnovalo písně Body Electric", Gods & Monsters a Bel Air z jejího předešlého EP Paradise a 27 minutový film "Tropico". EP bylo sestaveno z písní, které zazněly ve stejnomeném filmu.

TROPICO - FILM (2013)
Tropico je 27 minutový filmový projekt Anthonyho Mandlera, ve kterém hraje Lana Del Rey a Shaun Ross. Celý příběh je natočen na biblický motiv a jsou zde použity Laniny písně. Film měl premiéru 4. prosince 2013 v kině v Hollywoodu, při které Lana navíc oznámila, že příští rok vydá nové album Ultraviolence. O den později měl film premiéru na jejím VEVO kanále. 6. prosince vyšlo přes iTunes i EP s písněmi z filmu a i samotným filmem.

ULTRAVIOLENCE (2014)
Ultraviolence je v pořadí třetí studiové album americké zpěvačky Lany Del Rey. Vydáno bylo 13 června 2014 u nahrávacích společností Interscope a Polydor. Lana z toho alba vydala už několik singlů a ještě jich několik bude jsou to West Coast, Ultraviolence, Shades Of Cool a Brooklyn Baby.

Životopis je sestaven pomocí webu osobnosti.cz a wikipedia.org
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.